A Kensai a kalózokhoz hasonló harcmodorban kűzd, így játéktechnikailag Tengerész/kalóz, de páncélt nem hordhat, aminek köszönhetően az ügyességbónusza duplán járul a védelméhez. Egy fegyvert választ és csak azzal harcolhat, amennyiben nem azzal harcol, úgy csak fele XP-t kap.
A Kensai egyben a Shnito vallás bajnoka. Jövedelmének 1/3-át fel kell áldoznia. A Kamik nem a rendes bajnokhoz hasonlóan segítik, hanem minden páratlan szinten egy új, a kensaira jellemző képességgel ruházzák fel.
HP: d10, 9. szint után +3
Támadásbónusz: 1/sz.
Mentődobás: fizikai elsődleges, a többi másodlagos
Példa szintlépés bónuszokra:
Takemura Yoshuka
1, Kí kiáltás 1/sz (max sebzés 1 támadásra)
3, +2 kezdi
5, Taitoku a lélekgyűjtő katana
7, Félelem immunitás
9, Meglepetés esetén dob d6-al 1-2-nél meglepődik, 4-6 esetén szabadon cselekedhet
11, Forgószél támadás: Naponta egyszer minden mellette álló ellenfelére leadhat egy támadást a legnagyobb támadásbónuszával
13, Vasakarat: +1 minden mentődobásra
Hátrányok:
A kensaiok kódexe meglehetősen szigorú. Jellemüktől függetlenül tiltja az árulás, esküszegés mindenfajta formáját, a mértéktelenséget és az ízléstelen viselkedést. A becsületet helyezi mindenek fölé, a hősi halált mindennél jobban dicsőíti. Szégyenteljesnek nevezi a fogságbaesést és a megfutamodást. A párbajok kiemelt jelentőségűek a kensai életében. Ezek a mérföldkövek segítik az előrehaladását.
Vagyon, áldozatok:
A kensai a kamik bajnoka, így a jövedelmének harmadát megfelelő áldozatok beszerzésére kell fordítania. Ezek az általános füstölő, gyertya, tiszta papiros, illetve selyem kiegészítőkön kívűl gyakorlatilag bármi lehet, ami a kamik tetszésére válhat, de jellemzően valami harccal kapcsolatos dolog szokott lenni, attól függően, melyik kaminak áldoz a kensai.
Párbaj, szintlépés:
A kensainak szintenként szint*10% esélye van arra, hogy a hírneve egy azonos szintű kalandozót a környékére vonz (vagy akár ő is kereshet ilyen céllal ellenfelet). Az ellenfél kihívja a kensait párbajra, ami lehet bármilyen közös megegyezéssel kiválasztott típusu viadal (első ütés, első vér, feladásig, halálig, stb), amit ha a kensai nem fogad el (a párbajt, nem a típust), vesztes párbajnak számít. Ha a kensai veszít a párbajban, úgy követőnként 50% eséllyel elpártolnak tőle, a meglépett szintet elveszíti és az előző szint és az elveszített szint közötti XPre esik vissza. Ha nyer kaphat követőket, a szintjét megtartja.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése